Dallime mes rishikimeve të "Gëzhoja e vjetër"

v
Rregullime Markup-i duke përdorur AWB
v (Rregullime Markup-i duke përdorur AWB)
Regjia: Saimir Kumbaro, Skenari: Neshat Tozaj, Producent: Shqipëria e re, Muzika: Aleksander Lalo.
=== Përmbajtja e filmit ===
 
Serveti është shokë ushterie i vjetër i Pandit. Ky i fundit, është rekrutuar nga agjentët e huaj të kundërspiunazhit për të kërkuar informacione në lidhje me një uzinë ushtarake ku punon shoku i tij Serveti. Për të arritur qëllimet e tij, Pandi e kërcënon Servetin, duke i bërë ''shantazh'' me një gezhojë të vjetër, me të cilën Serveti ka plagosur aksidentalisht një shok të tijin, gjatë shërbimit ushtarak. Serveti refuzon t’i shërbejë Pandit dhe vritet nga ai. Organet e hetusise e zbulojne me sukses Pandin si vrasesin e Servetit në bashkpunim me "teze Leften" një ish mik i babait të Pandit.
(perpiloi skedarin e roleve Eugen Lagji)
 
=== Lidhje të jashtme= ==
 
[[Kategoria:Filma shqip]]