Ndryshimi mes inspektimeve të "Ndok Gjeloshi"

v
ok per ndryshimet e tjera, po a ka mundesi qe infobox-i te mos jete ne gjendje amullie/gjurulldie?
(U kthye versioni 1845048 i bërë nga 68.194.26.7 (diskutimet) vandalizem)
Etiketa: Undo
v (ok per ndryshimet e tjera, po a ka mundesi qe infobox-i te mos jete ne gjendje amullie/gjurulldie?)
{{Infobox person
{{Infobox person|emri=Ndok Gjeloshi|emër tjetër=|foto=Ndok Gjeloshi.jpg|përshkrimi=|datëlindja=[[15 Nëntor]], [[1893]]|vendlindja=[[Nënmavriq]], [[Sanxhaku i Shkodrës]], [[Perandoria Osmane]]|data e vdekjes=[[11 Prill]], [[1943]]|vendvdekja=[[Tirana|Tiranë]], [[Mbretëria Shqiptare (1939–43)]]|qyteti ku jeton=|kombësia=shqiptar|nënshtetësia=|arsimimi=|shkolla=Akademia Ushtarake e Modenas|profesioni=xhandar, ushtarak|vepra të njohura=atentati ndaj Mbretit Zog I|vitet aktiv=|kompania=|organizata=|titulli=kapiten|posti politik=|paraardhësi=|pasardhësi=|partia=|statusi civil=|bashkëshortja=Margarita|bashkëshorti=|fëmijë=|prindër=|çmime=}}'''Ndok Gjeloshi''' (Mekshaj të [[Nënmavriq|Nënmavriqit]], [[15 Nëntor|15 nëntor]] [[1893]] - [[Tirana|Tiranë]], [[11 Prill|11 prill]] [[1943]]) ka qenë xhandar, ushtarak dhe veprimtar politik shqiptar.
| emri = Ndok Gjeloshi ([[1893]]-[[1943]])
| emër tjetër =
| foto = Ndok Gjeloshi.jpg
| përshkrimi =
| datëlindja = [[15 Nëntor]], [[1893]]
| vendlindja = [[Shala|Shalë]], [[Shkodër]].
| data e vdekjes = [[11 Prill]], [[1943]]
| vendvdekja = [[Tirana|Tiranë]], [[Shqipëri]].
| kombësia = [[Shqiptarët|Shqiptar]]
| nënshtetësia =
| shkolla = Akademia Ushtarake e [[Modena]]s, [[Italia|Itali]].
| profesioni = Xhandar, Ushtarak.
| organizata =
| titulli = Kapiten
| posti politik =
| partia =
| statusi civil =
| bashkëshortja = Margarita Gjeloshi
}}
'''Ndok Gjeloshi''' (Mekshaj të [[Nënmavriq|Nënmavriqit]], [[15 Nëntor|15 nëntor]] [[1893]] - [[Tirana|Tiranë]], [[11 Prill|11 prill]] [[1943]]) ka qenë xhandar, ushtarak dhe veprimtar politik shqiptar.
 
==Jeta==