Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Fapaf. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje Fapaf, mirëserdhe në Wikipedian në shqip !
Gtk-dialog-info.svg

Kjo është faqja juaj e diskutimit, në të cilën do të merrni mesazhe nga përdoruesit e tjerë. Në qoftë se ke pyetje mund të adresohesh pa ngurrim tek Oda e fillestarëve, ku një përdorues me eksperiencë do të ketë mirësinë të të përgjigjet sa më shpejt.

Përpara se të redaktoni një faqe në Wikipedia ne do t’iu rekomandonim të lexonit se si redaktohet dhe formatohet një faqe. Gjithashtu është e këshillueshme që të përdorni livadhin tonë për të eksperimentuar përpara se të redaktoni një artikull në Wikipedia. Në qoftë se dëshironi të krijoni një artikull të ri ndiqni Kujdestarin e artikujve, i cili do t’iu ofrojë ndihmë hap pas hapi. Kujdes, ju nuk duhet të kopjoni tekst nga faqet e tjera në internet dhe ta vendosni në Wikipedia! Gjithashtu gjatë katër ditëve të para të krijimit të llogarisë nuk do të mund të zhvendosni faqe nën një titull të ri alternativ.

Për t’iu përgjigjur një mesazhi nga një përdorues tjetër, duhet të shkoni në faqen e tij të diskutimit dhe të shtypni komandën “Shto një temë (të re diskutimi)”. Mos harro që diskutimet e tua duhet ti nënshkruash me (~~~~) ose thjesht shtyp butonin Insert-signature.png në fund të mesazhit tënd.

faqen tuaj të përdoruesit ju mund të shkruani shkurtimisht rreth vetes tuaj në mënyrë që wikipedianët e tjerë të të njohim më lehtë. E këshillueshme do të qe përdorimi si stampës {{Babel}}. Në qoftë se dëshiron ti mund të vendosësh edhe vendbanimin tënd aktual në hartën e wikipedianëve.

Mos harroni të ndryshoni preferencat tuaja.

Wikipedianët të urojnë punë të mbarë! Liridon (diskutimet) 27 shkurt 2018 22:23 (CET)Reply[përgjigju]

Në ndihmën tënde janë faqet:


Not Albanian? sq-0? Click here!


Njatjeta përdorues i riRedakto

Të lutem mos bëj më zhbërje arbitrare si tek artikulli Avni Rrustemi sot.--Udha (diskutimet) 3 mars 2018 19:23 (CET)Reply[përgjigju]

Arbitrare duket e jotja me sa krahasova, je i lutur ta krahasosh mire lenden dhe te guxosh ta quash levizjen tende cilesore. Ke hequr pjese te referencuar mire Udha --Fapaf (diskutimet) 3 mars 2018 21:31 (CET)Reply[përgjigju]
Ti nuk e di ç'flet, unë nuk shtova as hoqa ndonjë gjë, vetëm miratova ca ndryshime dhe refuzova tjerat. Ti zhbëre redaktimet e disa përdoruesve pa kurrfarë arsye përveç shijes personale.--Udha (diskutimet) 3 mars 2018 21:41 (CET)Reply[përgjigju]
Krahasimi nuk genjen: artikulli kishte plot 9 nderhyrje nga gjendja e vet cilesore. Ti ke zhbere vetem 6, ndersa gjendja paraprake ishte ne rregull, je ti qe ke lene çfare te eshte dukur e arsyeshme krejt kunder parimit enciklopedik --Fapaf (diskutimet) 3 mars 2018 21:43 (CET)Reply[përgjigju]
Hatake, çdo herë kur krijon sockpuppet kundër rregullave të Wikipedisë duhet të luash demagogun këtu? A nuk ke gjëra më të mira për të bërë, p.sh. të dëgjosh July Morning?--Udha (diskutimet) 3 mars 2018 21:51 (CET)Reply[përgjigju]
Kuptoj vetem referencimin e mire te artikullit, siç na e mundeson mjeti krahasues. Ke ndonje gje me teper perveç kontributit tend per primitivizimin selektiv? --Fapaf (diskutimet) 3 mars 2018 21:54 (CET)Reply[përgjigju]
Profesioni "atentator"?! Mos na humb kohën me kotësira të lutem. Ky ka edhe libra tjerë të mirë, lexoji.--Udha (diskutimet) 3 mars 2018 22:00 (CET)Reply[përgjigju]
Tani eshte me mire, me çdo paragraf te referencuar dhe detajin kot qe theksove te ndrequr --Fapaf (diskutimet) 3 mars 2018 22:05 (CET)Reply[përgjigju]
Or taj, kanë redaktuar edhe përdorues tjerë, me IP, (mbase ti), dhe po ua zhbën mundin pa arsye. Nëse mendon se detaje të caktuara nuk janë në rregull mos e zhbëj të tërin. Më mirë lëre këtë çunin që vrau Esad Pashën dhe shko lexo Esad Beun. Do të ishte më mirë për të gjithë neve--Udha (diskutimet) 3 mars 2018 22:10 (CET)Reply[përgjigju]
E ke mjetin krahasues per te pare gjendjen e artikullit me te gjithe paragrafet e referencuar, konstatova me krahasime te rregullta qe gjendja e artikullit me paragrafet te gjitha te referencuara eshte ai qe mora per baze. Per me teper shtova lidhje dhe rregullova edhe detajin i cili vertete nuk perben profesion, siç mire permende. Referencat jane kryesorja --Fapaf (diskutimet) 3 mars 2018 22:14 (CET)Reply[përgjigju]
Nëse ndonje pjesë, paragraf, fjali nuk është në rregull, redaktoje atë, mos e zhbëj gjithë artikullin. Është shumë më lehtë për ti dalluar ndryshimet që janë bërë në artikull--Udha (diskutimet) 3 mars 2018 22:27 (CET)Reply[përgjigju]

Hatake mos vandalizo. Ik redakto artikuj tjere para se te bllokohesh.--Udha (diskutimet) 4 mars 2018 00:36 (CET)Reply[përgjigju]

O insan, kundro konvencionin e stilit me feudale te tjere para se te vandalizosh vete: shumica e te shquarve shqiptare me tituj osmane te trasheguar e kane titullin me te vogla. --Fapaf (diskutimet) 4 mars 2018 00:37 (CET)Reply[përgjigju]
Nuk ka lidhje me tituj, cfare po te pengon permbajtja e artikullit qe po e zhduk? Apo ne cdo artikull duhet te kesh fjalen e fundit sock?--Udha (diskutimet) 4 mars 2018 00:39 (CET)Reply[përgjigju]
Shikojua permbajtjen meqe predikon verbtazi: kam kontribuar ne permbajtje me vendosje referencash te rregullta. Nese je injorant historie, stili, biografie, gjuhe, çuditem si perzihesh. Kjo nuk eshte çeshtje fjale te fundit, por konvencioni stili siç kokefortesish heziton ta kuptosh --Fapaf (diskutimet) 4 mars 2018 00:41 (CET)Reply[përgjigju]
Cfare po flet, artikulli kishte referenca edhe para se te nderhyje ti Biber--Udha (diskutimet) 4 mars 2018 00:42 (CET)Reply[përgjigju]
Po, por nuk kishte karakter enciklopedik ne pershkrim: ishte i mbushur me epitete, pov dhe propagande nacionaliste. Duhen vetem syze konjiktive te kthjellta qe te kuptohet nje artikull i esellt ne permbajtje. Faktet mjaftojne, glorifikimet jane per gjetke --Fapaf (diskutimet) 4 mars 2018 00:43 (CET)Reply[përgjigju]
Demagogjine e perdor per te mbuluar redaktimet arbitrare Hatake. Ti sduhej te ishe ketu ne Wikipedia ne radhe te pare.--Udha (diskutimet) 4 mars 2018 00:45 (CET)Reply[përgjigju]
Kerkoje ne fjalor fjalen demagogji para se ta perdoresh ne nje diskutim ku vetem dy vete marrin pjese, qe te pakten ne leksik te mos mbesesh i panxene urdhero. Nuk ka masa punonjese, zotrote --Fapaf (diskutimet) 4 mars 2018 00:58 (CET)Reply[përgjigju]