Ndryshimi mes inspektimeve të "Gjeografia e Guinejës Ekuatoriale"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
Etiketa: përpunim burimi 2017
 
Si [[pasurit natyrore]] të Guinesë Ekuatoriale sipas [[CIA-Factboock]] llogariten të jenë : [[Nafta]], [[Vajguri]], [[Pylli|Pyjet (druri)]], rezerva të vogla të pa eksploruara të [[Ari|arit]] ''(Au)'', [[Mangani]] ''(Mn)'', [[Urani]] ''(U)'', [[Titani]] ''(Ti)'' dhe [[Hekuri]] ''(Fe)''. Si [[Toka e punueshme|tokë e punueshme]] llogaritet të jetë diku 4,63 % e sipërfaqes së vendit.
 
{{Afrika-gjeo-cung}}
{{Afrika-gjeo}}