Ndryshimi mes inspektimeve të "Bihar"

1 byte removed ,  2 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketa: përpunim burimi 2017
v
Etiketa: përpunim burimi 2017
{{Azia-gjeo-cung}}
[[Skeda:India_Bihar_locator_map.svg|thumb|200px|Vendndodhja e Biharit në Indi]]
'''Bihari''' është [[Shtetet e Indisë|shtet]] verior i [[India|Indisë]] me popullësi rreth 103 milion. Kryeqyteti i Biharit është Patna, dhe gjuhët zyrtare jane Hindi dhe Urdu.<ref>[http://www.biharonline.gov.in/ Faqja zyrtare e Biharit]</ref>
 
{{reflist}}
 
{{AziaIN-gjeo-cung}}