Dallime mes rishikimeve të "Ndershmëria"

Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 188.172.111.200) dhe riktheu rishikimin 1705709 nga 178.220.113.221
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 188.172.111.200) dhe riktheu rishikimin 1705709 nga 178.220.113.221)
 
Në pikëpamjen e [[Etika|etikës]], ndershmëria zakonisht mendohet cilësi pozitive. Megjithese në jetën e përditshme shumica e njerezve i lejon vetvetes gënjeshtra të vogla, duke e menduar ndershmërine absolute si [[Naiviteti|naivitet]] ose madje marrëzi.
==Pikëpamjet perëndimore mbi ndershmërinë==
 
==Shiko edhe==