Dallime mes rishikimeve të "Hoxha (mbiemër)"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
vNo edit summary
'''Hoxha''' është mbiemr i njohur Shqiptareshqiptare dhe më i përdoruri në [[Shqipëria|Shqipëri]]. ''Hoxha'' është fjala [[Gjuha osmane|osmane]] për ''[[imami]]n''.<ref>{{cite web |url=https://www.shqiperia.com/100-mbiemrat-me-te-perdorur-ne-Shqiperi.2418/ |website=shqiperia.com |title=100 mbiemrat me te perdorur ne Shqiperi |accessdate=14 qershor 2016|quote=Mbiemri Hoxha është kryesuesi i kësaj liste.}}</ref><br />
Persona të dukshëm me këtë emër janë:
{{Div col|2}}
314

edits