Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Tschenarin. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje, Tschenarin!
Anëtarët e Wikipedia-s shqip të urojnë mirëseardhjen.

Tschenarin, kjo është faqja juaj personale (aktualisht gjendesh në faqen personale të diskutimeve). Mirë do të ishte që faqja personale të plotësohej me disa informacione për veten dhe për qëllimin tënd në Wikipedia-n shqip, nëse ke një të tillë. Kujdes! Faqet e përmendura më sipër nuk janë faqe për të vendosur tekst enciklopedik apo një mënyrë për të shkruar artikuj. Materiali i vendosur te to nuk do të shfaqet në motorët e kërkimit të internetit.

Për tu përfshirë më lehtë në komunitet dhe për të rritur frytin e punës tënde, të këshillojmë të shkosh te Portali i Komunitetit.

Mos harro që anëtarët e Wikipedia-s shqip janë punëtorë vullnetarë dhe ndihmojnë me gjithë dëshirë kështu që, mos ngurro të shtrosh pyetje.

Puna e mbarë!

If you don't understand Albanian, please ask for assistance here.


Vë re që ke filluar të ndryshoh emrat e artikujve duke i shqipëruar ato. Edhe pse personalisht jam dakord me nismën e ndërmarrë, duhet pasur parasysh që duhet ndjekur gjuha standarde shqipe. Një shembull për këtë është artikulli në lidhje me Luka Modriçin të cilin e ke ndryshuar nga origjinali duke e shkruar si Luka Modriq. Mendova të ta vija në dukje që mos të të kthehen shumë nga ndryshimet e tua. Puna e mbarë në vijim! :) - Klein Muçi (diskutimet) 18 dhjetor 2018 14:31 (CET)

Ridrejtimi/riemrimi i faqeve

Përshëndetje Tschenarin! Po shof që ke ridrejtuar artikujt me emrin e shkruajtur siç shqiptohet; unë vetë nuk e di se është më mirë kështu apo me emrin origjinal por para se të vazhtosh riemrimin e artikujve hap një propozim në kuvend në mënyr që të japin mendimet e veta dhe anëtarët e tjerë të komunitetit. Punë të mbarë. — Βατο (diskutimet) 27 dhjetor 2018 00:59 (CET)

@Βατο Klein Muçi, Cili artikull do të thotë? Unë i kam vetëm përshtatur artikujt standardeve shkencore. Dëshiron të shqyrtosh redaktimet e mia? Për fat të keq, unë nuk kam statusin e redaktorit.--Tschenarin (diskutimet) 27 dhjetor 2018 01:03 (CET)
Tani e ke.--1l2l3k (diskutimet) 1 janar 2019 23:10 (CET)
Artikujt: New York, New York City, Washington etj. Po nuk vazhdove me këto ridrejtime do t'i shqyrtoj redaktimet që s'kanë probleme. — Βατο (diskutimet) 27 dhjetor 2018 01:17 (CET)
@Βατο, Flm. Unë kam vetëm përafruar artikujt në Uashington D.C. dhe Kalifornia.--Tschenarin (diskutimet) 27 dhjetor 2018 01:20 (CET)
E shof ;-) Punë të mbarë. — Βατο (diskutimet) 27 dhjetor 2018 01:24 (CET)
@Βατο, Dëshiron gjithashtu të kontrollosh redaktimet e para? – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Tschenarin (diskutimiredaktime) 27 dhjetor 2018 01:27‎.
Po, dalëngadalë do t'i kontrolloj të gjitha. — Βατο (diskutimet) 27 dhjetor 2018 01:49 (CET)
@Βατο, edhe kjo? :)--Tschenarin (diskutimet) 31 dhjetor 2018 03:31 (CET)

Elifba

Nuk jam kunder asgjeje, por te lutem para se te zhvendosesh ne menyre masive shtroje si propozim ne Kuvend se si e mendon ti qasjen ndaj termave te caktuar. Mos kalo nga mendja jote direkt ne veprime, sepse ka edhe kontributore te tjere qe mund te kene nje mendim lidhur me çeshtjen. --GrepfrutAroma (diskutimet) 27 dhjetor 2018 10:54 (CET)

Ne pergjithesi ke bere zhvendosje te mira. Konsultohu me mua, me Baton apo me GrepfrutAromen, nese ke ndonje pyetje. Akoma me mire eshte Kuvendi, ku ka me shume vizibilitet, dhe, nese nje fare metodologjie zhvendosjeje fiton konsensus, edhe te tjere do te te ndihmojne ne punen qe ben. Me te mira.--1l2l3k (diskutimet) 2 janar 2019 14:56 (CET)