Dallime mes rishikimeve të "Sraçinec"

223 bytes added ,  2 vjet më parë
Shpëtim i burimeve 1 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0
(rregullime të tekstit duke përdorur AWB)
(Shpëtim i burimeve 1 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0)
'''Sračinec''' ''(në [[Gjuha Kroate|Kroatisht]] )'' është një qytet në [[Zhupanitë e Kroacisë|zhupaninë]] [[Varaždin]] në [[Kroacia|Kroaci]].
==Demografia==
Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit [[2012]] ishte 3904 banorë. Sipas regjistrimit të vitit [[2011]] 3891 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit [[2001]] 3725 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 0.33%<ref>[http://archive.is/20121205074953/{{Cite web |url=http://www.world-gazetteer.com/wg.php?x=&men=gcis&lng=en&des=wg&geo=-4&srt=npan&col=abcdefghinoq&msz=1500&geo=-98 |title=Të dhëna nga www.world-gazetteer.com.] |accessdate=5 dhjetor 2012 |archiveurl=https://archive.is/20121205074953/http://www.world-gazetteer.com/wg.php?x=&men=gcis&lng=en&des=wg&geo=-4&srt=npan&col=abcdefghinoq&msz=1500&geo=-98 |archivedate=5 dhjetor 2012 |url-status=live }}</ref>.
==Projekte të tjera==
* {{Commonscat|Sračinec }}