Ndryshimi mes inspektimeve të "Roma e lashtë"

2 bytes removed ,  10 muaj më parë
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 11 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0)
=== Themelimi dhe Mbretëria Romake ===
{{Perandoria Romake}}
{{main|MbretëriaMonarkia Romakeromake}}
[[Skeda:She-wolf suckles Romulus and Remus.jpg|thumb|left|Sipas legjendës, [[Roma]] u themelua në vitin 753 para Krishtit nga Romuli dhe Remi, që u rritën nga një [[ujku|ujkonjë]].]]