Dallime mes rishikimeve të "Radio-Gjirokastra"

No change in size ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Radio-Gjirokastra''', Qendër lokale për emisione radiofonike për një pjesë të Shqipërisë. U ngrit në tetor 1945, më 1970 u ndërtua stacioni i ri i fuqishëm dhe më 1974...)
 
 
'''Radio-Gjirokastra''', Qendërqendër lokale për emisione radiofonike për një pjesë të Shqipërisë. U ngrit në tetor 1945, më 1970 u ndërtua stacioni i ri i fuqishëm dhe më 1974 nisi nga puna edhe studioja e re moderne. Radio-Gjirokastra pasqyron jetën dhe arritjet e punonjësve të rretheve të Gjirokastrës, Sarandës, Përmetit e të Tepelenës.
 
 
Anonymous user