Dallime mes rishikimeve të "Virusi"

54 bytes removed ,  1 vit më parë
Skeda Virusi_Korona.jpg u largua pasi që është shlyer nga Commons prej Racconish
[pending revision][pending revision]
No edit summary
(Skeda Virusi_Korona.jpg u largua pasi që është shlyer nga Commons prej Racconish)
* Kapsiden (mbështjellësin proteinik)
 
 
[[Skeda:Virusi Korona.jpg|parapamje|183x183px|Virusi]]
Një lloj i veçant i virusit është '''bakteriofagu''' (virusi që sulmon bakteriet) dhe ka formën si të spermatozoidit të njeriut.