Dallime mes rishikimeve të "Pjesët përbërëse të kompjuterit"

Shtova fjali
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (U kthyen ndryshimet e 217.21.147.166 (diskutimet) në versionin e fundit nga 80.78.70.254.)
Etiketat: Rollback Reverted
(Shtova fjali)
Etiketat: Reverted Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Këto “shënime” janë pjesë përbërëse të kompjuterit ku mund të gjëjme cdo gje qe na nevojitet në të. Renditja e mëposhtme është bërë për efekt kuptueshmërie, duke i ndarë '''pjesët përbërëse të kompjuterit''' në pajisje të jashtme dhe të brendshme (d.m.th ndodhen jashtë kasës së kompjuterit dhe brenda saj).
[[Skeda:Crystal Project computer.png|thumb|right|Kompjuteri Personal]]
 
Anonymous user