Dallime mes rishikimeve të "Rrënja e fjalës"

65 bytes removed ,  4 muaj më parë
Refuzoi 3 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 91.187.109.79, 185.173.205.137 dhe 130.0.28.133) dhe riktheu rishikimin 2103158 nga 79.106.209.251
No edit summary
Etiketat: Reverted Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi 3 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 91.187.109.79, 185.173.205.137 dhe 130.0.28.133) dhe riktheu rishikimin 2103158 nga 79.106.209.251)
Etiketa: Manual revert
 
Hahahahahahhahhashme'''Rrënjë''' quajmë pjesën e kuptimshme të fjalës që mbetet në qoftë se nga fjala heqim ndonjë pjesë të ndryshme të saj.
 
Si per shembull tek fjala ''tërheq'' rrënja është ''heq''. Shembuj te tjere jane me poshte:
*trimëri-trim
*dēmtoj-dëm
*shqiptar-shqip
*Punoj-oj
 
==Referime:==
 
[[Kategoria:Gjuhësi]]
Keto fjal jan disa kuptime te rrenjes.
PUNOJ:ERTI ZEKAJ.