Dallime mes rishikimeve të "Arsimi parashkollor"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.8.5)
vNo edit summary
[[Skeda:Tawau_Sabah_Tadika-Holy-Trinity-22.jpg|parapamje|Një kopsht fëmijësh në [[Malajzia|Malajzi]] ]]
[[File:Bundesarchiv Bild 183-37156-0001, Beenz, Erntekindergartengruppe.jpg|thumb|Një [[Kopshti i fëmijëve|kopsht fëmijësh]] në [[Gjermania|Gjermani]] në vitin 1956.]]
{{Shiko gjithashtu|Arsimi parafillor}}
'''Arsimi parashkollor''' përfshin arsimimin dhe edukimin e fëmijëve të moshës parashkollore, ose periudhën prej moshës 6 (gjashtë) muaj e deri sa ata të fillojnë shkollën fillore ose ndryshe, përfshin fëmijët ndërmjet moshës 2½ deri 6 vjet, e që paraqet periudhën para fillimit të [[Arsimi i detyrueshëm|arsimit të detyrueshëm]] në [[Shkolla fillore|shkollë fillore]].