Ndryshimi mes inspektimeve të "Universal Studios"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (robot Adding: ca:Universal Studios)
[[Figura:Universal logo.jpg|450px300px|thumb|[[Logo]] e tanishme të '''Universal Studios''']]
'''Universal Studios''' (njohur edhe si '''Universal Pictures''') është një [[filmstudio]] dhe një ndërmarrje e [[NBC Universal|NBC Universal Inc]].
 
== Studiot në Holivud ==
 
== Historiku ==
 
== Shih edhe ==
{{Universal Pictures filma}}
 
== Lidhje të jashtme ==
 
{{filmstudio-cung}}
[[Category:Filmstudio]]
[[Category:Ndërmarrje]]
[[Category:Universal Pictures]]
 
[[ca:Universal Studios]]