Dallime mes rishikimeve të "Gjeografia e Namibisë"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Robot-assisted disambiguation: Lindja)
vNo edit summary
'''[[Gjeografia]] e [[Namibia|Namibisë]]'''
{{KUFNamibia}}
'''[[Namibia]]''' ndodhet në [[Afrika jugore|Afrikën jugore]] me dalje në [[Oqeani Atlantik|Oqeanin Atlantik]] (pjesën jugore), në mes të Angolës dhe Afrikës së Jugut.
 
[[Sipërfaqja]] e përgjithshme e Namibisë është 825,418 km<sup>2</sup> (28 herë e diçka ma e madhe se [[Shqipëria]]) dhe shtrihet rreth koordinatave gjeografike 22 00 ‘‘‘[[Jugu|J]]’’’, 15 00 ‘‘‘[[Lindja (gjeografi)|L]]’’’.