Ndryshimi mes inspektimeve të "Gjuha boshnjake"

273 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Gjuha Boshnjake u zhvendos tek Gjuha boshnjake)
{{Gjuha
|shtet = [[Bosnja dhe Hercegovina|Bosni dhe Hercegovin]]
|vendi = Evropa lindore si dhe:
|folës = * [[Kosova|Kosovë]]
* [[Serbia|Serbi]]
* [[Mali i Zi|Mal të Zi]]
* [[Kroacia|Kroaci]]
* [[Turkia|Turki]]
|vendi = Evrop juglindore
|folës = 5.5 Milion
|renditja =
|familja = sllave
|emëri =
|zyrtare = [[Bosnja dhe Hercegovina|Bosnjë dhe Hercegovinë]]
|institucioni =
|iso1 = bs
|iso2 = bos
|sil = bos
}}
'''Gjuha Boshnjake''' ()