Ndryshimi mes inspektimeve të "Rrethi i Librazhdit"

ska përmbledhje të redaktimeve
{{Rrethi
{{ShabllonQytetetesh|
| SHTETI = [[Shqipëria]]
| SIPERFAQJA = 1,102
| POPULLSIA = 63,192
| POPULLSIA_DENDESIA = 57.3
| POPULLSIA_E_VITIT = 2009
|EMRI =Librazhdi
|FIGURA =Pa disponueshëm per momentin
|SIPERFAQJA =1.102 km²
|BANORE =82.000 (2004)
|DENDESIA =65,33 ab./km²
|NDP =Librazhd
|PREFIKSI =0514
|KOORDINATAT =Ne Jug-Lindje te Shqiperise
|LARTESIA =2253 m - Mali Shebenik
|VENDNDODHJA =Librazhd
|}}
 
 
[[Skeda:AlbaniaLibrazhd.png|thumb|right|Rrethi i Librazhdit]]
 
'''Rrethi i Librazhdit''' është njëri nga 36-të rrethet e [[Shqipëri]]së. Rrethi i Librazhdit ka 84.000 banorë (sipas [[2004]]), një sipërfaqe prej 1.102 km<sup>2</sup> dhe kryeqendër [[Librazhdi]]n.