Dallime mes rishikimeve të "Festivali i 49-të i Këngës në RTSH"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.7.1) (roboti shtoj: es, fr, id, nl, pt, sv, tr ndryshoj: en)
No edit summary
[[Skeda:Festivali i 49-të i Këngës në RTSH.jpg|thumb|350px]]
'''Festivali i 49-të i Këngës në [[RTSH]]''' u zhvillua në datat [[23 dhjetor|23]], [[24 dhjetor|24]] dhe [[25 dhjetor]] [[2010]] në Pallatin e Kongreseve në [[Tiranë]]. Kënga fituese ishte "Kënga ime" e kënduar nga [[Aurela Gaçe]], me kompozim të [[Shpëtim Saraçit]] dhe tekst të [[Sokol Marsit]].