Tobias Vincent Maguire lindi më 27 qershor 1975Santa Monica, Kaliforni. Është një aktor amerikan dhe vlen si një nga më të talentuar të gjeneratës së tij.

Tobey Maguire
Tobey Maguire and Jennifer Meyer by David Shankbone.jpg
U lind në
Tobias Vincent Maguire

27 qershor 1975
KombësiaAmerikan
TitulliTobey Maguire dhe Jennifer Meyer
(foto: David Shankbone)

FilmografiaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.