Turri (Tùrri) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 9.6 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 164 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 422 banorë[2].

Turri
Turri - Panorama (01).jpg
Popullsia
 • Gjithsej422
{{{postal_code_type}}}
  09020
Faqja zyrtare Faqja e komunës

ReferimeRedakto

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016 Arkivuar 11 mars 2019 tek Wayback Machine

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Turri – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale