Úrsula Corberó

aktore spanjolle
(Përcjellë nga Ursula Corbero)

Ursula Corberó Delgado (lindur më 11 gusht 1989) është një aktore spanjolle, më e njohur për rolet e saj si Ruth në serialin "Física o Química"në televizionin Antena 3, Margarita de Austria në "Isabel", Esther Salinas në serinë "La embajada" dhe Tokio në serinë televizive "La casa de papel".

Ursula Corbero
Premios Goya 2018 - Úrsula Corberó.jpg
Informacione personale
Ditëlindja 11 Gusht 1989
Vendlindja Barcelona, Spanjë
Profesioni Aktore, Modele
Vitet aktive 2002-
Role të shquar Tokyo në La casa de papel, Ruth në Fisica o Quimica
Filma & seriale 
 shquar
La Emabajada, Fisica o Quimica, La casa de papel, Isabel
Kombësia Spanjolle


Lidhje të jashtmeRedakto