Ussaramanna (Soramànna) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 9.76 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 157 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 547 banorë[2].

Ussaramanna
Ussaramanna - Panorama (01).jpg
Popullsia
 • Gjithsej547
{{{postal_code_type}}}
  09020
Faqja zyrtare Faqja e komunës

ReferimeRedakto

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016 Arkivuar 11 mars 2019 tek Wayback Machine

Lidhje të jashtmeRedakto