Victoria Silvstedt

fotomodel, aktore, këngëtare dhe personaliteti televiziv suedeze

Karin Victoria Silvstedt lindi më 19 shtator 1974Suedi. Është një fotomodel, aktore, këngëtare dhe personaliteti televiziv suedeze.

Victoria Silvstedt
U lind në
Karin Victoria Silvstedt

(1974-09-19) 19 shtator 1974 (49 vjeç)
Profesionifotomodel, këngëtare, aktore, personalitet televiziv

Biografia dhe karrierës Redakto

Silvstedt marrë pjesë në konkursin e bukurisë Miss Suedi, dhe ajo u zgjodh të përfaqësojë vendin e saj në Miss World në 1993. Ajo pastaj filloi një karrierë të modelimit të punës për shtëpi të ndryshme të modës prestigjioz, dhe u shfaq në reklama dhe tregon modës. Silvstedt ka vazhduar modelimit ndërkombëtarisht, të botuar në revista të shumta, duke përfshirë FHM, Glamour, GQ, Maxim dhe Vanity Fair, dhe duke punuar për të markave të ndryshme.

Silvstedt ka punuar si aktore dhe u shfaq në një numër të shumë komeditë Hollywood, duke përfshirë BASEketball, The Independent, Out Cold dhe Boat Trip. Silvstedt ka gjithashtu luajti në filma dhe seri televizive në vende të ndryshme evropiane, sidomos në Itali.

Silvstedt ka qenë paraqitjen televizive të shumta tregon të gjitha rreth botës. Ajo ka punuar si një zonjë në versionet frëngjisht dhe italisht i Wheel of Fortune, dhe ndan kohën e saj midis Parisit dhe Romës, filmuar një nga tregon për një muaj në një kohë. Silvstedt priti në vitin 2010 të saj tregojnë vet televizive Sport by Victoria, gjatë Lojërat olimpike dimërore 2010.

Silvstedt filloi serinë e saj televizive realitet Victoria Silvstedt: My Perfect Life në 2008. Seri ka qenë që të transmetuar e gjithë bota, duke përfshirë Evropë, Azi, Australi, ShBA dhe Amerikën Latine.

Victoria Silvstedt flet rrjedhshëm suedisht, anglisht, frëngjisht dhe italisht.

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Victoria Silvstedt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale