Villamassargia

komunë italian

Villamassargia (Bidda Matzràxia) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 91.39 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 121 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 3.604 banorë[2].

Villamassargia
Population
 • Total3,604
Website Faqja e komunës

ReferimeRedakto

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtmeRedakto