Villamassargia (Bidda Matzràxia) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 91.39 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 121 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 3.604 banorë[2].

Villamassargia
Popullsia
 • Gjithsej3,604
{{{postal_code_type}}}
  09010
Faqja zyrtare Faqja e komunës

Referime

Redakto
  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016 Arkivuar 11 mars 2019 tek Wayback Machine

Lidhje të jashtme

Redakto