Épaux-Bézu

komunë në departamentin Aisne, Francë


Épaux-Bézu është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Épaux-Bézu ka një popullsi prej 576 banorë dhe sipërfaqe 19.5 km², me një dendësi prej 30 banor/km².

Épaux-Bézu
Komunë
noform
Pamje nga Épaux-Bézu
Vendndodhja
Épaux-Bézu is located in Franca
Épaux-Bézu
Épaux-Bézu
49°06′31″V 3°20′51″L / 49.108611111111°V 3.3475°L / 49.108611111111; 3.3475Koordinatat: 49°06′31″V 3°20′51″L / 49.108611111111°V 3.3475°L / 49.108611111111; 3.3475
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.5 km2
Popullsia 576 banorë
Dendësia 30 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02400
INSEE 02279
Faqja Zyrtare http://epauxbezu.uniterre.com

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Épaux-Bézu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale