Coordinates: 37°09′30″N 38°47′30″E / 37.15833°N 38.79167°E / 37.15833; 38.79167

Şanlıurfa është një fshat kurd ne Turqi ne Kufi me Sirin dhe është vendbanimi ku lindi Artisti i madh Ibrahim Tatlises.

Pamje e qytetit


ReferimeRedakto