Ngjarje Redakto

Çmimi Nobel për Letërsi Redakto

Libra Redakto

  • Unaza në kthetra - Ismail Kadare
  • Eskili, ky humbës i madh - Ismail Kadare
  • Qyteti pa reklama, roman - Ismail Kadare
  • Ëndrra e Damokleut - Fatos Kongoli
  • Historia e Shqipërisë dhe e Shqiptarëve - Hysni Myzyri

Lindje Redakto

Vdekje Redakto

Shih edhe Redakto