Ngjarje nga viti 2020 në Shqipëri.

 • 2019
 • 2018
 • 2017
2020

Shqipëri
 • 2021
 • 2022
 • 2023
Dekadat:
Shih edhe:Ngjarje të tjera të vitit 2020
Lista e viteve në Shqipëri

Në detyrë Redakto

Ngjarje Redakto

Në vazhdim - Pandemia e COVID-19 në Shqipëri

Mars Redakto

Të vdekur Redakto

Shkurt Redakto

Shiko edhe Redakto

Referime Redakto

 1. ^ "Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale". www.facebook.com. Marrë më 2020-03-09.
 2. ^ "President Calls for Retired Doctors' Involvement in Fighting Coronavirus" (në anglisht). Albanian Daily News. mars 10, 2020.{{cite news}}: Mirëmbajtja CS1: Datë e përkthyer automatikisht (lidhja)
 3. ^ "Maryland woman who contracted novel coronavirus visited Albania, not Turkey, embassy says" (në anglisht). Baltimore Sun. mars 10, 2020.{{cite news}}: Mirëmbajtja CS1: Datë e përkthyer automatikisht (lidhja)
 4. ^ "Informacion i përditësuar për Koronavirusin COVID_19". www.shendetesia.gov.al. 11 mars 2020. Marrë më 13 mars 2020.{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Datë e përkthyer automatikisht (lidhja)
 5. ^ Albanian music icon Nexhmije Pagarusha dies at the age of 86
 6. ^ Albanian dictator Hoxha's widow, his staunchest defender, dies at 99
 7. ^ "Ndahet nga jeta në moshën 97-vjeçare Vito Kapo, postet që mbajti". shkurt 29, 2020. Marrë më prill 1, 2020.{{cite news}}: Mirëmbajtja CS1: Datë e përkthyer automatikisht (lidhja)

Lidhje të jashtme Redakto

  Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: 2020 në Shqipëri