Abbeville

komunë në departamentin Somme, Francë

Stampa:Komunë në Francë

Abbeville është një komunëFrancë. Abbeville bën pjesë në departamentin Sommerajonit Hauts-de-France. Komuna ka një popullsi prej 24237 banorë dhe sipërfaqe prej 26.42 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto