Aboncourt-Gesincourt

komunë në departamentin Haute-Saône, Francë

Aboncourt-Gesincourt është një komunëFrancë. Aboncourt-Gesincourt bën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 249 banorë dhe sipërfaqe prej 10.68 km².

Aboncourt-Gesincourt
Komunë
Vendndodhja
Aboncourt-Gesincourt is located in Franca
Aboncourt-Gesincourt
Aboncourt-Gesincourt
47°46′21″V 5°58′26″L / 47.7725°V 5.9739°L / 47.7725; 5.9739Koordinatat: 47°46′21″V 5°58′26″L / 47.7725°V 5.9739°L / 47.7725; 5.9739
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Vesoul|
Kantoni Combeaufontaine|
Ndërbashkësia Les Hauts du Val de Saône
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.68 km2
Popullsia 249 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70500
INSEE 70002


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto