Agen

komunë në departamentin Lot-et-Garonne, Francë

Agen është një komunëFrancë. Agen bën pjesë në departamentin Lot-et-Garonnerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 33920 banorë dhe sipërfaqe prej 11.49 km².

Agen
VendiFranca
RajoniNouvelle-Aquitaine
DepartamentiLot-et-Garonne
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  •   Commons: Agen – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale