Agnières-en-Dévoluy

komunë në Francë

Agnières-en-Dévoluy është një komunëFrancë. Agnières-en-Dévoluy bën pjesë në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 266 banorë dhe sipërfaqe prej 32.46 km².

Agnières-en-Dévoluy
Komunë
noform
Pamje nga Agnières-en-Dévoluy
Stema_figura
Vendndodhja
Agnières-en-Dévoluy is located in Franca
Agnières-en-Dévoluy
Agnières-en-Dévoluy
44°41′42″V 5°52′56″L / 44.695°V 5.8822°L / 44.695; 5.8822Koordinatat: 44°41′42″V 5°52′56″L / 44.695°V 5.8822°L / 44.695; 5.8822
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Qarku Arrondissement Gap
Kantoni Saint-Étienne-en-Dévoluy
Ndërbashkësia Dévoluy
Kryetari Jacqueline Puget
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.46 km2
Lartësia 1270 m (m.n.d.)
Popullsia 266 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 5250
INSEE 5002


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto