Ainhoa

komunë në departamentin Pyrénées-Atlantiques, Francë

Ainhoa është një komunëFrancë. Ainhoa bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 683 banorë dhe sipërfaqe prej 16.19 km².

Ainhoa
VendiFranca
RajoniNouvelle-Aquitaine
DepartamentiPyrénées-Atlantiques
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto