Aire-sur-l'Adour

komunë në departamentin Landes, Francë

Stampa:Komunë në FrancëAire-sur-l'Adour është një komunëFrancë. Aire-sur-l'Adour bën pjesë në departamentin Landesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 6092 banorë dhe sipërfaqe prej 58 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto