Alata, Corse-du-Sud

komunë në departamentin Corse-du-Sud, Francë

Alata, Corse-du-Sud është një komunëFrancë. Alata bën pjesë në departamentin Corse-du-Sudrajonit Corsica. Komuna ka një popullsi prej 2955 banorë dhe sipërfaqe prej 30.37 km².

Alata, Corse-du-Sud
Komunë
noform
Pamje nga Alata, Corse-du-Sud
Vendndodhja
Alata, Corse-du-Sud is located in Franca
Alata, Corse-du-Sud
Alata, Corse-du-Sud
41°58′40″V 8°44′38″L / 41.9778°V 8.7439°L / 41.9778; 8.7439Koordinatat: 41°58′40″V 8°44′38″L / 41.9778°V 8.7439°L / 41.9778; 8.7439
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Corsica
Departamenti Corse-du-Sud
Qarku Arrondissement Ajaccio
Kantoni Ajaccio
Ndërbashkësia Pays Ajaccien
Kryetari Etienne Ferrandi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.37 km2
Lartësia 450 m (m.n.d.)
Popullsia 2955 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20167
INSEE 2A006


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto