Hape menynë kryesore

Albi

komunë në departamentin Tarn, Francë

Albi është një komunëFrancë. Albi bën pjesë në departamentin Tarnrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 49531 banorë dhe sipërfaqe prej 44.26 km².

Albi
Komunë
noform
Pamje nga Albi
Stema_figura
Vendndodhja
Albi is located in Franca
Albi
Albi
43°55′44″V 2°08′47″L / 43.9289°V 2.1464°L / 43.9289; 2.1464Koordinatat: 43°55′44″V 2°08′47″L / 43.9289°V 2.1464°L / 43.9289; 2.1464
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Tarn
Qarku Arrondissement Albi
Ndërbashkësia Albigeois
Kryetari Stéphanie Guiraud-Chaumeil
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.26 km2
Lartësia 169 m (m.n.d.)
Popullsia 49531 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 81000
INSEE 81004


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Albi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale