Amarildo Dimo

futbollist shqiptar

Amarildo Dimo (lindur më 25 Gusht 1982) është një futbollistë shqiptar i cili luan për klubin shqiptar Apolonia FierKategorinë Superiore si mbrojtës [1].

Amarildo Dimo
Të dhënat personale
Emri i plotëAmarildo Dimo
Data e lindjes (1982-08-25) 25 Gusht 1982 (38 vjeç)
Vendi i lindjesFier, Shqipëri
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualSkënderbeu Korçë
Numri2
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2003–2006Luftëtari Gjirokastër20(3)
2006–2008Bylis Ballsh44(5)
2008–2009Luftëtari Gjirokastër27(5)
2009–2012Bylis Ballsh56(27)
2015–Apolonia Fier1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 31 Janar 2015.
† Ndeshje (Gola).

TrofeRedakto

Skënderbeu Korçë

ReferimeRedakto

  1. ^ Profili te Soccerway

Lidhje të jashtmeRedakto