Ambronay

komunë në departamentin Ain, Francë


Ambronay është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Ambronay ka një popullsi prej 2503 banorë dhe sipërfaqe 33.55 km², me një dendësi prej 75 banor/km².

Ambronay
Komunë
noform
Pamje nga Ambronay
Stema_figura
Vendndodhja
Ambronay is located in Franca
Ambronay
Ambronay
46°00′20″V 5°21′38″L / 46.005555555556°V 5.3605555555556°L / 46.005555555556; 5.3605555555556Koordinatat: 46°00′20″V 5°21′38″L / 46.005555555556°V 5.3605555555556°L / 46.005555555556; 5.3605555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.55 km2
Popullsia 2503 banorë
Dendësia 75 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01500
INSEE 01007

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto