Annonay

komunë në departamentin Ardèche, Francë

Annonay është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Annonay ka një popullsi prej 16075 banorë dhe sipërfaqe 21.2 km², me një dendësi prej 758 banor/km².

Annonay
VendiFranca
RajoniAuvergne-Rhône-Alpes
DepartamentiArdèche
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar
Faqja zyrtarehttp://www.mairie-annonay.fr/

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Annonay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale