Aranc

komunë në departamentin Ain, Francë


Aranc është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Aranc ka një popullsi prej 314 banorë dhe sipërfaqe 21.65 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Aranc
Komunë
noform
Pamje nga Aranc
Stema_figura
Vendndodhja
Aranc is located in Franca
Aranc
Aranc
46°00′16″V 5°30′33″L / 46.004444444444°V 5.5091666666667°L / 46.004444444444; 5.5091666666667Koordinatat: 46°00′16″V 5°30′33″L / 46.004444444444°V 5.5091666666667°L / 46.004444444444; 5.5091666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.65 km2
Popullsia 314 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01110
INSEE 01012

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto