Argers

komunë në departamentin Marne, Francë

Argers është një komunëFrancë. Argers bën pjesë në departamentin Marnerajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 109 banorë dhe sipërfaqe 6.97 km².

Argers
Komunë
Vendndodhja
Argers is located in Franca
Argers
Argers
49°04′09″V 4°51′21″L / 49.0692°V 4.8558°L / 49.0692; 4.8558Koordinatat: 49°04′09″V 4°51′21″L / 49.0692°V 4.8558°L / 49.0692; 4.8558
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Sainte-Menehould
Kantoni Sainte-Menehould
Ndërbashkësia Région de Sainte-Menehould
Kryetari Bernadette Morard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.97 km2
Lartësia 140 m (m.n.d.)
Popullsia 109 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51800
INSEE 51015


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Argers – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale