Armentières

komunë në departamentin Nord, Francë

Stampa:Komunë në Francë

Armentières është një komunëFrancë. Armentières bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 25089 banorë dhe sipërfaqe 6.28 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto