Armix

komunë në departamentin Ain, Francë

Armix është një komunëFrancë. Armix bën pjesë në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 20 banorë dhe sipërfaqe 6.82 km².

Armix
Komunë
noform
Pamje nga Armix
Vendndodhja
Armix is located in Franca
Armix
Armix
45°51′00″V 5°35′11″L / 45.85°V 5.5864°L / 45.85; 5.5864Koordinatat: 45°51′00″V 5°35′11″L / 45.85°V 5.5864°L / 45.85; 5.5864
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Kantoni Virieu-le-Grand
Ndërbashkësia Bugey Sud
Kryetari Véronique Vuilloud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.82 km2
Lartësia 720 m (m.n.d.)
Popullsia 20 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01510
INSEE 01019


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Armix – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale