Arques, Pas-de-Calais

komunë në departamentin Orne, Francë

Stampa:Komunë në Francë

Arques është një komunëFrancë. Arques bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 9945 banorë dhe sipërfaqe 22.41 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto