Artemare

komunë në departamentin Ain, Francë

Artemare është një komunëFrancë. Artemare bën pjesë në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1126 banorë dhe sipërfaqe 3.75 km².

Artemare
Komunë
noform
Pamje nga Artemare
Vendndodhja
Artemare is located in Franca
Artemare
Artemare
45°52′31″V 5°41′37″L / 45.8753°V 5.6936°L / 45.8753; 5.6936Koordinatat: 45°52′31″V 5°41′37″L / 45.8753°V 5.6936°L / 45.8753; 5.6936
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Kantoni Champagne-en-Valromey
Ndërbashkësia Bugey Sud
Kryetari Mireille Charmont-Munet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.75 km2
Lartësia 258 m (m.n.d.)
Popullsia 1126 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01510
INSEE 01022


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Artemare – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale