Asnières-sur-Seine

komunë në departamentin Seine, Francë

Asnières-sur-Seine është një komunëFrancë. Asnières-sur-Seine bën pjesë në departamentin Hauts-de-Seinerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 83845 banorë dhe sipërfaqe 4.82 km².

Asnières-sur-Seine
VendiFranca
RajoniÎle-de-France
DepartamentiHauts-de-Seine
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto