Athies, Somme

komunë në departamentin Somme, Francë

Athies është një komunëFrancë. Athies bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 660 banorë dhe sipërfaqe 10.67 km².

Athies
Komunë
Vendndodhja
Athies is located in Franca
Athies
Athies
49°34′26″V 3°41′02″L / 49.5739°V 3.6839°L / 49.5739; 3.6839Koordinatat: 49°34′26″V 3°41′02″L / 49.5739°V 3.6839°L / 49.5739; 3.6839
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Péronne
Kantoni Ham
Ndërbashkësia Pays Hamois
Kryetari Pierre Fenot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.67 km2
Lartësia 78 m (m.n.d.)
Popullsia 660 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80200
INSEE 80034


ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto