Athis-Mons

komunë në departamentin Essonne, Francë
  1. RIDREJTO Stampa:Qytet (Franca)

Athis-Mons është një komunëFrancë. Athis-Mons bën pjesë në departamentin Essonnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 30858 banorë dhe sipërfaqe 8.56 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto